Elnökségi beszámoló 2019-20
- Részletek
- Téglás Gergely
- Hírek
Rövid történet
Egy cserkészcsapat nem jogi személyiség, ezért a gazdasági és jogi működtetése hivatalos civil szervezet (egyesület, alapítvány, stb.) nélkül nem megoldható. Ez olyan lenne mint egy hajó nélküli legénység. Nézzétek meg, hogy mi volt a mi egyesületünknek (korábban alapítványunknak) a kalandos története!
Működési változások
Az elmúlt negyed évszázadban Rákosszentmihályon és környékén is egyre népszerűbb lett a cserkész életforma. Több helyszínen, több fizikai és virtuális eszközzel és növekvő költségvetéssel kell a működést biztosítani. Ezért 2018-ban megkezdtük a cserkészcsapat és az egyesület feladatait összehangolni egy feladatmátrixban, ahol mindenki tisztán látja mit KELL tennie és mit LEHET elérnie ahhoz, hogy megfelelően tudjunk működni. A feladatmátrix 2020-as bevezetése az ábrán látható csapat és egyesület közötti működésbeli változásokkal járt.
A feladatmátrix nem szolgálati körök gyűjteménye
A cserkészcsapatban és az egyesületben is főleg önkéntes tagok tevékenykednek. Akiknek a feladatait (és lehetőségeit) a gyarapodó létszám miatt tisztázni kellett. Ezért feladatmátrixot hoztunk létre és nem pedig szolgálati köröket, hiszen az önkéntesek feladatokat vállalnak és feladatokkal bízzák meg őket legyen szó akár az egyik legszebb nevelői feladatunkról az őrsvezetésről/rajvezetésről vagy az egyesületi tagságról. Szolgálni a hadseregben kell vagy egy uralkodónak volt szokás de nem nálunk.
Adminisztráció és ügyvitel
Adatvédelem és regisztráció
Többszáz fős önkéntes szervezetünket ma már elképzelhetetlen megfelelő adatvédelem és regisztráció nélkül irányítani. Ezért több éves munkával létrehoztuk az Adatkezelési Szabályzatunkat és megnyitottuk a regisztrációnkat a nagyvilág felé. Itt láthattok egy rövid összefoglalót a folyamatról.
Pályázataink
A 2019/20-as cserkészév elejétől 2020. év végéig 4 nagy pályázatot adtunk be (ebből 1-en nyertünk, 2-őn veszítettünk és 1 pedig elbírálás alatt áll). Pályázataink célja a leendő szolgáltatásainkhoz szükséges eszközök biztosítása, hogy a közeljövőben önfenntartóvá váljunk és hasznos tevékenységet tudjunk biztosítani a kósza-vándor-felnőtt korú tagjainknak is.
Beruházásaink, fejlesztéseink
Saját erőből és pályázati támogatásból számos beruházást és fejlesztést hajtottunk végre. Az alábbi diákon lehet látni melyek voltak a kisebb eszköz-, IT- és nagyberuházásaink.
Leendő szolgáltatásaink
Sok évnyi előkészület után szeretnénk eddigi (tagdíj, 1%, programbefizetések) bevételeinket kibővíteni egy újabb biztos oszlopra építve (4/2020.08.16. számú közgyűlési határozat). Ezek lesznek az eszköz-, tudás- és emberi erőforrás állományunkra épülő egyesületi szolgáltatásaink: